FIRST STAGE OF 2013 COWBELL NATIONAL SECONDARY SCHOOLS
MATHEMATICS COMPETITION HELD NATIONWIDE ON SATURDAY MARCH 16, 2013
CROSS RIVER STATE RESULT - SENIOR CATEGORY
CANDIDATE SCHOOL SEX AGE SCORE
OBJ. THEORY %
1 EFFIOM VICTORY BASSEY UNICAL INT'L SEC. SCHOOL, UNI CAL M 15 60 10 70
2 UKUT IDARA UDEME NNSS AKPABUYO, CALABAR F 15 50 17 67
3 ASAWO TAMSAKI AWOALA ACCESS HIGH SCHOOL, ETUBOM GEORGE M 13 44 16 60
4 ABAM NKAMI OKOI COMMUNITY SEC. SCHOOL, HOOL UGEP M 16 40 16 56
5 MARK ESADUVIE ISAAC ACCESS HIGH SCHOOL, ATIMBO RD. M 16 44 10 54
6 ODIMMA RHEMA OGEMDI MAJESTY HIGH SCHOOL, WHITE HOUSE M 14 44 8 52
7 NWAFOR LIVINUS ANAYO FED. SCI. COLLEGE, OGOJA M 15 30 14 44
8 OKEZIE ANTHONY CHUKWUDI FED. SCI. COLLEGE, OGOJA M 14 38 6 44
9 EKEODU CHIGOZIRIM DON NIG NAVY SEC. SCH. CALLABAR M 15 32 11 43
10 AGBAMA JOSEPH AKEM FED. GOVT. COLLEGE, IKOM M 15 22 18 40
11 GIWA, ROBERT ITA ACCESS HIGH SCHOOL, ETUBOM GEORGE M 16 36 4 40
12 EKEPE UDUAKABASI E. NIG. NAVY SEC. SCHOOL, AKPABUYO F 15 30 10 40
13 EZEAGU PASCHAL CHINONSO FED. GOVT. COLLEGE, IKOM M 15 30 9 39
14 ODEY EMMANUELA OWOGOGA KEVIN NSOR MEM. SEC. SCH., IKOM F 15 34 5 39
15 EBOCK OGBAN OGBAN CHRISTIAN SCI. COLLEGE, CROSS RIVER M 15 34 3 37
16 UDOSEN NWAKM FONABASI TONY UNI CAL INT'L SEC. SCH., UNI CAL F 14 32 5 37
17 INYANG JOHN JUSTINE CHRISTIAN HIGH SCH., CROSS RIVER M 16 34 3 37
18 OKU EMMANUEL EYO DUKE TOWN SEC. SCH., CROSS RIVER 15 15 30 6 36
19 EKPENYONG MOSES MONDAY GOVT. TECHNICAL COLLEGE, MAYNE AV. M 16 22 14 36
20 BITRUS ANTHONIA TERENOD FED. SCI. COLLEGE, OGOJA F 17 26 10 36
21 ETIM PAUL EKPENYONG UNIVERSAL SEC. SCHOOL, ESSIEN TOWN M 15 24 11 35
22 AJOR GODWIN ESHIDENANG COMP. SEC. SCH. GAKEM M 15 32 2 34
23 USHIE DONATUS STAFF SECONDARY SCHOOL, CROSS RIVER M 15 32 2 34
24 OKON DEBORAH ATING GOVT. TECHNICAL COLL. SCH., BIG QUA TOWN F 15 22 11 33
25 GERALD PROMISE GODWIN FED. GOVT. GIRLS'S COLLEGE, ATIMBO F 24 8 32
26 AKPAN PATIENCE MICHAEL GOVT. GIRLS SEC. SCH., BIGQUA F 15 24 8 32
27 ITAUMA EDIFON HENRY LIMELIGHT SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 15 24 7 31
28 INIUNAM EKEMINI UDEME AKIM AKIM MODEL SCHOOL, AKIM TOWN M 13 28 3 31
29 OKON JOSEPH ELIJAH GOVT. SEC. SCHOOL, UWANSE M 17 24 7 31
30 OKIM RUTH BASSEY BANIEST INT'L HIGH SCH., SATELITE TOWN F 15 26 5 31
31 AYINE DEBORAH UKI KEVIN NSOR SECONDARY, CROSS RIVER F 15 28 3 31
32 EDEGHE EKOMOGNG B. ST. ANNE'S HIGH SCHOOL, STATE HOUSING F 15 18 12 30
33 OMOTAYO ISSAC OLUWADIMILARE TRINITY COLLEGE, CALABAR RD. M 16 26 4 30
34 MBAH SPLENDOUR AMARACHI GIFTED INT'L COLLEGE, CROSS RIVER M 15 22 8 30
35 MBAH RICHMOND LAWRENCE POLICE SEC. SCHOOL, AKPABUYO M 15 24 5 29
36 UBETUW AKWE KELVIN IYAMA NYSC DEM. SEC. SCHOOL, IKOT ANSA M 17 28 1 29
37 EMMANUEL EKPENYONG HILLCREST HIGH SCHOOL, EKORINIM M 16 24 5 29
38 UFIA DANIEL SAMUEL GOVT. TECHNICAL COLLEGE, MAYNE AV. M 16 20 8 28
39 ULI VICTOR SAMPSON GOVT. SEC. SCHOOL, ANANTIGHA M 14 26 2 28
40 OKPOFON STEPHENIE E. HILLCREST HIGH SCHOOL, EKORINIM F 15 18 10 28
41 ATTAH GABRIEL IKWEN EKPASHI TECHNICAL COLLEGE, NTAMANTE BOKI M 16 26 2 28
42 SAMUEL NATHANIEL E. ST. JOSEPH SEC. SCHOOL, ATIMAKA YALA IKOM M 16 16 12 28
43 DAN THERESA EDET GOVT. SEC. SCH. ATU., F 16 20 8 28
44 ETIM UTIBE EDET BAHUMONO SEC. GRAMM. SCH., EBOM M 17 22 6 28
45 UMEOJIAKU CHIDINMA OLIVE FED. GOVT. GIRLS'S COLLEGE, CALABAR F 15 28 28
46 UKPEN JOSEPH USHIE DIVINE INTL' ACADEMY, CROSS RIVER M 17 20 8 28
47 INYANG BASIL BASSEY MARGARET EKPO SEC. SCH., IBB WAY M 16 22 5 27
48 BIKOM DENIOR KIJE MAJESTY HIGH SCHOOL, WHITE HOUSE M 15 26 1 27
49 UTU GIDEON SAMEUL MAJESTY HIGH SCHOOL, WHITE HOUSE M 14 24 3 27
50 JEROME ETIM JEROME GOVT. SEC. SCHOOL, ANANTIGHA M 19 22 5 27
51 ATAH FIDELIS ITITIM COMP. HIGH SCHOOL, CROSS RIVER M 16 26 1 27
52 EKONG SAM SAM CLEMO HIGH SCHOOL, ODUKPANI RD. M 13 18 8 26
53 NVAI MAXWELL BALLA HOPE WADDELL TRAINING INST. HOPE WADDELL AV. M 16 22 4 26
54 LANE DOMINION LANE PHILIPSON COMP. COLLEGE IKOBI LAYOUT M 14 18 8 26
55 JOHN EMMANUEL EVAREH HOPE WADDELL TRAINING INST. HOPE WADDELL AV. M 14 26 0 26
56 UKPE UBONG SUNDAY DE-WIS COLLEGE, CALABAR M 15 20 6 26
57 AKAM MOSES DANIEL COMMUNITY SEC. SCHOOL, OFODUA OBUBR M 17 24 2 26
58 EGWU ESTHER JOSEPH LIGHT-WAY SEC. SCHOOL, BUKA RD. F 15 20 6 26
59 ARINZE PAULA ONYEKA CHWKWU CHRISTIAN SCI. COLLEGE, FED. HOUSING ESTATE F 14 20 6 26
60 USANG GRACIOUS USANG DANIESTIN INT'L HIGH SCHOOL, SATELITE TOWN M 14 20 6 26
61 ENOIBOR JENNIFER NNEIBONG COMMUNITY SEC. SCH., IKOM F 15 24 1 25
62 MBA OLUMBAR KANU TWO ENDS MULTINATIONAL, OLD ETOMI RD. M 16 20 5 25
63 PETER AKEM PETO ROYAL COMMUNITY SEC. SCHOOL, BENDI II M 16 24 1 25
64 OKAFOR PROSPER CHINEDU ST. CATHERINE'S COLLEGE, AGIGA M 17 24 1 25
65 OGBOR BRIGHT AGBOR GOVT. SEC. SCH., OGOJA M 15 24 1 25
66 VINCENT OKPACHU CROWN MODEL COLLEGE, IKOM M 16 16 9 25
67 OKON WILLIAM UBONG OGIM ONOR SEC. SCH., ABIA VILLAGE M 15 22 3 25
68 JOHN CHRISTIAN OKON UIQUE SEC.COMM. SCHOOL, IKOT M 16 18 7 25
69 ORJI GOD'SWILL IDAGA COMM. SEC. SCHOOL, CSSM M 16 24 1 25
70 EKENG MARYLYN EKENG WORO OF PROMISE HIGH SCH., CROSS RIVER F 14 22 3 25
71 OLUYEMI ROTIMI AKIM AKIM MODEL HIGH SCH., ODUKPANI M 18 24 1 25
72 KORE CEPHAS BEMSEN ST. ANNE'S HIGH SCHOOL, CROSS RIVER M 15 22 3 25
73 ELSHADDAI PATRICK ESHUE ZENITH HIGH SCHOOL, MURTALA MOHAMED F 14 24 1 25
74 UDOKPOH KENNETH UDOKPOH AKIMAKIM MODEL HIGH SCHOOL, AKIM TOWN M 16 22 3 25
75 OBETEN SUNDAY EFFIOM GOVT. SEC. SCH., BACOCO RD M 17 24 1 25
76 EFFIONG MERCY MONDAY LAUREL SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 15 24 1 25
77 KUMAR SONAM KUKU UNI CAL INT'L SEC. SCH., UNI CAL F 14 18 7 25
78 CHUKWUMA EBENEZER CROWN MODEL COLLEGE, CROSS RIVER M 15 16 8 24
79 MGBA MOSES AMA NKUM IBOR SEC. COMM. SCH., ALLADIN M 17 24 24
80 ANWAM KERIAN ESIDENE IGBEKU COMP. IMAJE YALA M 15 20 4 24
81 IREK ALEX UWUGIP GIFTED COLLEGE, SCHOOL, RD. M 13 22 2 24
82 ABASIUMO CHARIEJ EASTERN SEC. SCHOOL, EDIBA M 15 20 4 24
83 NKAA OKO ISU COMMUNITY SEC, COMM. SCHOOL, ODUA OBU M 17 18 6 24
84 ANTICHA EDWIN VICTOR POLICE SEC. SCHOOL, AKPABUYO M 14 20 4 24
85 NWOKWU ONINECHI OGE FED. GOVT. GIRL'S COLLEGE, ATIMBO F 14 20 4 24
86 NDIFON JOSEPHINE OBIN LIGHT WAY SEC. SCHOOL, MBUKPA RD. F 15 18 6 24
87 UMOH ESSIEN OKOKON GOVT. SCH. NASARAWA, BACOCO RD. M 22 1 23
88 DOMINIC ETINYIN EMMANUEL UNIVERSAL SEC. SCHOOL, ESSIEN TOWN M 14 18 5 23
89 OBI KLYNS OBI UNIVERSAL SEC. SCHOOL, SPRING RD. M 18 5 23
90 AMAGA IPEHUNIM FRANK HILLCREST HIGH SCHOOL, EKORINIM M 15 18 5 23
91 AVAKOR ETITAH EKUM COMMUNITY SEC. SCHOOL, OKANGHA F 18 22 1 23
92 JGBAZENDA THOMAS USHA NKUM SEC. SCHOOL, ABURUNBEDE M 18 22 1 23
93 CHUKWUMA KENNETH IFEANYI MATHIAS OFF OBOCHE SEC. OKUKU M 22 1 23
94 ADOGA INNOCENT ALABA COMMUNITY SEC. SCHOOL, OKRIKAHA GABU M 19 22 1 23
95 EGIM PETER UMARI GOVT. TECHNICAL COLLEGE, OGOJA M 18 22 1 23
96 ALOBI CLEMENT OGBECHE COMP. SEC. SCH. GAKEM M 17 20 3 23
97 BESHEL FRANCIS I. KEVIN NSOR MEMORIAL COLLEGE, OGAJA RD. M 17 16 7 23
98 ABOSE ODEBIYI OMOWUMI VELOS COMM. SCHOOL, IKOM F 16 22 1 23
99 GIDEON EDET EYO HOPE WADDELL TRAINING INST. HOPE WADDELL AV. M 15 22 1 23
100 ADANGBE DAVID ANIAH ATU SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 16 18 5 23
101 SUNDAY GIDEON EDET EASTERN SEC. SCHOOL, EDIBA M 16 20 3 23
102 AREMU BOLUWATIFE GABRIEL COMMUNITY SEC. SCH., IKOM M 16 20 3 23
103 EDOMA PATRIC MOSES GOVT. TECHNICAL COLLEGE, OBUBRA M 14 16 7 23
104 OBONGHA BITRUS DAVID OKUMEAST SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 16 22 1 23
105 OKO O. JOHNJOHN SEC. SCHOOL MKPANI, CROSS RIVER M 16 22 1 23
106 EJI DEVAL IBI WEST AFRICAN PEOPLE INST., DIAMOND HILL M 16 18 5 23
107 EFFIONG ETIM EDET EMILIS SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 14 22 22
108 AKPOSI PATIENCE OUT CLEMO HIGH SCHOOL, ODUKPANI RD. F 14 18 4 22
109 GLORY NWACHUKWU CHINYERE GSS FHE, IKOT F 17 16 6 22
110 ABEL ABEL OKORI AGACSSO, CROSS RIVER M 18 22 22
111 OFFOR MARY MOSES EKUNKUNE F 15 20 2 22
112 KAHN MALENE MICHEAL LIMELIGHT SEC. SCHOOL, ETTAGBOR F 15 12 10 22
113 JOHN UNO BASSEY UBAGHARA SEC. SCH, IKUN M 16 22 22
114 MBANG OSAM AREKONG GOVT. SEC. SCH., AGO M 14 20 2 22
115 OKU GODWIN EKPE TRINITY COLLEGE, ZEWA EKENG M 14 18 4 22
116 SAMUEL DANE OSIM-ASU HILLCREST HIGH SCHOOL, CROSS RIVER M 15 18 3 21
117 ISHATAH MERCY CHARLES GOVT. GIRLS SEC. SCH., BIGQUA F 15 12 9 21
118 EKAIDEM GODSWILL SUNDAY VICTORY SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 16 18 3 21
119 EFFIONG EFFA OKON AGWAGUNE COMMUNITY SEC. SCH., CROSS RIVER M 16 20 1 21
120 DAVID IME EWA EDANAFA SEC. COMM. SCHOOL, HEDIBA M 20 1 21
121 GODWIN PECULIA RIJEOMA SAN MEMORIAL COLLEGE, CROSS RIVER F 15 20 1 21
122 OKO JOHN ADAYI YALA SEC. COMM. SCH., OKPOMA M 17 20 1 21
123 OGBONNAYA MONDAY JOB COMP. HIGH SCHOOL, UGAGA-YALA M 15 20 1 21
124 DAVID MONDAY UGAMA NTOL COMP. SEC. SCHOOL, OGOJA M 16 20 1 21
125 AMAH PATIENCE UCHENNA GIRLS SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 15 20 1 21
126 OKO JOSEPH ODEY MATHIAS OFF OBOCHE SEC. OKUKU M 17 18 3 21
127 JOSHUA MORENG ALAGA NTOL COMP. SEC. SCHOOL, OGOJA M 16 20 1 21
128 NWORIE EMMANUEL NWEKE ENOGHI SEC. SCHOOL, BOADER RD M 17 20 1 21
129 OBU HOPE OTIBE SEC. COMM. SCH., BATERIKO F 14 20 1 21
130 ANIAH MICHAEL AKINSHEYE MODEL COMP. SEC. CROSS RIVER M 17 20 1 21
131 MAURICE DAVID JUSTINE CHRISTIAN HIGH SCH., CROSS RIVER M 16 16 5 21
132 ETIM MARY GODWIN GOVT. SEC. SCHOOL, IKED F 16 20 1 21
133 ANIYOM EBENEZER ANIYOM HEROES INT'L SCHOOL, ATIMBO RD M 14 18 3 21
134 AKPAN WISDOM UWEM MARGARET EKPO SEC. SCH., IBB WAY M 15 20 1 21
135 FRIDAY ETTAH OBOT EDENIAFA SECONDARY, EDIBA M 15 20 1 21
136 ODUM EGOM MARTINA OKOI COMMUNITY SEC. SCHOOL, UGEP F 14 18 3 21
137 ERENA KIKRIAN LAWRENCE COMMUNITY SEC. SCHOOL, ONYADAMA M 17 20 1 21
138 ODEY JANET AGBO EMILIS SEC. SCHOOL, EKPO RD. F 15 20 1 21
139 UKOKO MERCY GODWIN LIGHTWAY SEC. SCH., CROSS RIVER F 13 20 1 21
140 IBOR TINA UGURU COMMUNITY SEC, SCH., YLGRNR F 16 18 2 20
141 ANI BROWN IBOR COMP. SEC.SCHOOL, EKORI M 15 18 2 20
142 ELENA BLESSING EVOGOR TWO ENDS MULTINATIONAL, OLD ETOMI RD. F 15 6 14 20
143 EDRAH CYNTHIAN DIHI GBOLOWO ODAJI AGBO COLLEG,E AYEKO F 16 18 2 20
144 ITA CHRISTIAN EYO GOVT. SCH., FED HOUSING ESTATE M 17 14 6 20
145 OBNGHA ONANG EYONG COMMUNITY SEC. SCHOOL, ABINI F 14 20 20
146 OGBODUM BLESSING NKANU DR. OKOI ARIKPO MEM. UGEP F 14 20 20
147 JOSEPH EMMANUEL AGBOMI OKUM EAST SEC. SCHOOL, OCHON OBUBRA M 14 20 20
148 EZEKIEL EDEM EFFIONG BIASE SECONDARY SCHOOL, EHDM CENTRAL M 16 18 2 20
149 UTRE SAMUEL INA WEST AFRICAN PEOPLES INST., CROSS RIVER M 14 16 4 20
150 LUKA CALEB DANLAMI CLEMO HIGH SCHOOL, OLD ODUKPANI. M 18 1 19
151 BELLO FATIMA ZENITH HIGH SCHOOL, MURTALA MOHAMED F 15 18 1 19
152 OKON NSISONG IME GOVT. TECHNICAL COLLEGE, IKOT F 16 18 1 19
153 BASSEY ESTHER EDET DE WISDOM COLLEGE, CALABAR F 15 18 1 19
154 AKPAN IMOH SIMON GOVT. SEC. SCHOOL, NYAGHASANG M 18 18 1 19
155 OKIMBA ANTHONY ADAMA TREASURE CHILD SCHOOL, AWI AKAMKPA M 14 18 1 19
156 EJABU FRANKLIN SUNDAY AGBO COMP. SEC SCHOOL, EGO M 16 18 1 19
157 AYANG PEACE DOMINIC EGARA COMMUNITY SEC. SCH., IYAMITET OBUBRA F 15 18 1 19
158 INA INA SAMUEL BAHUMONO SEC. GRAM. SCHOOL, EBOM M 15 18 1 19
159 EKPENYONG ESTHER EDET COMMUNITY SEC. SCH., ABINI BIASE F 18 18 1 19
160 UKPA EGWU UKPA COMMUNITY SEC. SCHOOL, ETOMI M 15 16 3 19
161 WILLIAM OBIANA ANTIPAS COMMUNITY SEC. SCHOOL, OKUNI M 18 16 3 19
162 EZE FRIDAY JOHN SAN MEMORIAL ACADEMY, AGBDKUMWA M 16 14 5 19
163 OKAFOR EMMANUEL EBUKA ERACARE INT'L SEC. SCH., OKUKU M 17 16 3 19
164 OSANI THANKGOD ABUNG COMMUNITY SEC. COMM. SCHOOL, OKANGHA M 14 18 1 19
165 ELVIS MOGA UKOYONGHO NKUMIBORR SEC COMMERCIAL, ALLADIM M 17 18 1 19
166 OGAR JONNY PETER ARMY DAY SEC. SCHOOL, OGOJA M 17 18 1 19
167 ODEY R. ROSE AKPANA GOVT. SEC. SCH., OGOJA F 16 18 1 19
168 OJUA VALENTINE OJUA SEC. COMM. SCH., BATERIKO M 15 18 1 19
169 NWAYAH NMICHAYAH OMAKA ENOGHI SEC. SCHOOL, BOADER RD M 17 16 3 19
170 ABUNG INNOCENT NTIMA COMMUNITY SEC. SCH., NSOFANG M 16 18 1 19
171 OBA AMBA NSOR ANNABEL ST. JOSEPH SEC. SCHOOL, ATIMAKA YALA IKOM F 16 18 1 19
172 UTSU HELEN UGIDUNIM COMP. HIGH SCHOOL, KUT. F 17 18 1 19
173 UNDI GIANGDENI SUNI MNIAKE BENDI TECHNICAL COLLEGE, CROSS RIVER M 15 18 1 19
174 ADALIKU PATIENCE A COMM. SEC. SCHOOL, UKPE F 14 18 1 19
175 UTIMUNDI ELIZABETH UTANBESHE COMMUNITY SEC. SCHOOL, BEBUAWHAN F 15 18 1 19
176 BETHEL KAYANG KAYANG OBLIKU COMMUNITY SEC. SCH., OBUDU M 18 18 1 19
177 ASHIBESHIBE CORNELIUS A. COMMUNITY SEC. SCHOOL, BENDI M 16 18 1 19
178 USUNGEDO DANIEL THOMPSON WORD OF PROMISE HIGH SCH., R.C.C M 14 14 4 18
179 EKPA ETIM EDEM GOVT. SEC. SCHOOL, IKOT EDEM M 16 18 18
180 ARCHIBONG CHARLES BASSEY GOVT. TECHNICAL COLLEGE, IKOT M 18 18 18
181 ISUA NDOMA ENAGU COMMUNITY TECHNICAL SCH., IKOT M 16 18 18
182 OKOM EMMANUEL OLEZE GOVT. SEC. SCH., UWANSE M 16 6 12 18
183 EGBE SAVIOUR JOSEPH FIRST UNITY ACADEMY SEC. SCH., AGBARA EKUREKU M 16 14 4 18
184 ISAAC AYEM-EMEM JOHN COMMUNITY SEC. SCH., ITIGIDI F 14 18 18
185 SAMUEL EMMANUEL BASSEY GOVT. TECH. COLLEGE, AFAFAYI M 17 18 18
186 AKWAJI GABRIEL EMEKA NYSC, DEMONSTRATION SEC. SCH., IKOT M 16 18 18
187 UCHEGBU KINGSLEY IKECHU FED. GOVT. COLLEGE, IKOM M 15 12 6 18
188 CHUKWU NATHANIEL CHIBUIKE EKPASHI TECHNICAL COLLEGE, NTAMANTE BOKI M 15 10 8 18
189 OGAR JUSTINA GOVT. GIRLS SEC. SCH., BARRACK'S RD. F 15 16 2 18
190 ODU PASCHAL OLOR ST. CATHERINE'S COLLEGE, AGIGARD M 16 16 2 18
191 ETUK EDIDIONG MICHAEL ST. ANNES HIGH SCHOOL, CROSS RIVER M 14 14 3 17
192 ENANG BASSEY NYSC DEM. SEC. SCHOOL, IKOT ANSA M 15 12 5 17
193 AKPAN MESSIAH LUKE UNIQUE SEC. COMM. SCH., OLD ODUKPANI M 14 16 1 17
194 IBITHAM BASSEY GOVT. SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 16 16 1 17
195 BASSEY JOSEPH ABEL AGBO COMP. SEC SCHOOL, EGO M 16 16 1 17
196 BASSEY IBITHAM OSHIM UBAGHARA HIGH SCH., IKUN M 16 16 1 17
197 EZE IFEOMA OGECHI EGARA COMMUNITY SEC. SCH., CROSS RIVER F 15 16 1 17
198 IBE RUTH NKANU BAHUMUNO SEC GRAM. SCHOOL, EBOM F 17 16 1 17
199 SIMON UBONG UDO MFON HEROES INT'L SCHOOL, ATIMBO RD M 14 16 1 17
200 OLAIRAN ESTHER MAYOWA EASTERN SEC. SCHOOL, EDIBA F 17 12 5 17
201 EDEM ENWONGO DOMINIC CHRISTIAN HIGH SCH., CROSS RIVER M 15 16 1 17
202 GODWILL ADEM ARCHIONG ENOGHI SEC. SCHOOL, BOADER RD M 17 12 5 17
203 ANOK AYAGHAMBEM ESO COMMUNITY SECONDARY SCH., NDE M 15 16 1 17
204 ABACHOR MIRACLE WOHU-OWO ODAJI AGBO COLLEGE, CROSS RIVER M 14 3 17
205 ATEA RANSOM EKUM GOVT. SEC. SCH., HOSPITAL RD. M 17 14 3 17
206 JOHN REGINA ARMY DAY SEC. SCHOOL, OGOJA F 17 16 1 17
207 IGBE GABRIEL OMANG COMMUNITY SEC. SCH., UGBORO M 17 16 1 17
208 ABATURE EBENEZER AHINETAG GOVT. SEC. SCHOOL, KUKARE M 17 16 1 17
209 ADIG THGRGSA AMOKGYG GIRLS SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 17 16 1 17
210 NTEME PETER NSING COMMUNITY SEC. SCH., CROSS RIVER M 17 16 1 17
211 EBA SAMUEL EDIM COMMUNITY SCH., OKUNI M 17 10 7 17
212 ABANGSHEDY OKPA COMM. SEC. SCH., NSOFANG M 16 16 1 17
213 UDUAK ERNEST JOHN GOVT. SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 16 16 1 17
214 UTABU GODWIN A. BEGIAKA TECHNICAL COLLEGE, IBONG OBUDU M 16 16 1 17
215 EGBE EKO OVENONNE HILLCREST HIGH SCH., FORMER NACB F 14 10 6 16
216 UDEM MICHAEL ASUKWO GREEN LAND SCH., CALABAR M 16 16 0 16
217 ACHADU PATRICK EBU DIVINE INT'L ACADEMY, IMM HIGH WAY M 15 12 4 16
218 BASSEY FAITH BENEDICT COMMUNITY SEC. SCH., IDOMI F 16 16 0 16
219 OZU DANIEL UBI COMMUNITY SEC. SCH., ANONG `M 17 16 0 16
220 OGBAN GRACE GEORGE COMP. SECONDARY, AKPET F 15 16 0 16
221 EDIM COLLINS EZIRA GOVT. TECHINICAL COLLEGE, OGADA II M 10 14 2 16
222 IBE DAVID BASSEY SEC. SCH., BAZOHURE/IGONIGONI M 17 16 0 16
223 ENEREGBU FAVOUR ONYINYE GREEN LAND SEC. SCH., CROSS RIVER F 15 16 0 16
224 JOHNNY ESTHER BROWN GOVT. SEC. SCH., AYIIHASANG F 15 16 0 16
225 AKPE FRIDAY EGBAI BIASE SE. SCHOOL, CROSS RIVER M 15 16 0 16
226 PIUS PERPETUAL BUKOLA ODAJI AGBO COLLEGE, CROSS RIVER F 16 16 0 16
227 OBINA NYA IBE COMMUNITY SEC. SCH., NSOFANG M 16 14 2 16
228 IKWUL CECILIA AMOKEYE GIRLS' SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 17 14 2 16
229 KASEMBANE ELISHA ASHUNOKEN GOVT. SEC. SCHOOL, KUKARE M 17 16 0 16
230 ASHIBEKONG CHRISTOP ERATUD BEGIAKA TECHNICAL COLLEGE, IBONG OBUDU M 16 16 0 16
231 AKPABUO CHRISTOPHER A. BEGIAKA TECHNICAL COLLEGE, IBONG OBUDU M 15 16 0 16
232 OKEREOCHA NJIDEKA RICHARD LIMELIGHT SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 15 12 3 15
233 BASSEY OKU-ANWAN EDET COMMUNITY TECHNICAL SCH., IKOT F 16 14 1 15
234 OBETEN DIVNE DICKENS DANIEST HIGH SCHOOL, UNI CAL SATELITE M 15 10 5 15
235 UMOH MARY EFFIONG LAWREL SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 16 14 1 15
236 ESSET JESSICA EFFIONG HILLCREST HIGH SCHOOL, FORMER NACBBULDING F 14 12 3 15
237 OTUKPA MERCY NNYEN GIFTED INT'L COLLEGE, VIC. WA SAT TWN F 14 14 1 15
238 AKPAN CHRISTAINA SIMON DIVINE INT'L ACADEMY, MURTALAH WAY F 15 12 3 15
239 UDOFIA ELIJAH JOHNSON GOVT. S.S. U. UYANGA M 17 14 1 15
240 NKECHI JOSEPH OKORO GOVT. SEC SCH., AGASANG F 16 14 1 15
241 ABEDNEGO ESONG ASUBARA TREASURE CHILD SCHOOL, AWI AKAMKPA M 15 14 1 15
242 OWAR NICHOLAS EFOLI AYIGA COMMUNITY SEC. SCH., OKODUNG ASSIGA M 15 14 1 15
243 EGBE MIRACLE JULIUS AGBO COMP. SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 15 14 1 15
244 EKPO EKPO ISONG GOVT. SEC. SCH., AGOIEKPO M 14 14 1 15
245 EGON SUNDAY SAM SEC. SCHOOL, BAZOHURE IGONIGONI M 15 14 1 15
246 ASANGA ABASI IFREKE SUN GREENLAND SEC. SCH., CROSS RIVER F 15 14 1 15
247 EGWA AGBAM IKONGO AGWAGUNE COMMUNITY SEC. SCH., CROSS RIVER F 14 14 1 15
248 OMINI EMMANUEL UPEH GOVT. TECH. COLLEGE, AFAFAYI M 16 14 1 15
249 OJONG EJENENOB AJE DR. OKOI ARIKPO MEM. UGEP F 13 14 1 15
250 AKOBOR FELIX OBRI COMMUNITY SEC. SCHOOL, IJIEGU YACHE M 14 14 1 15
251 USHIE PAUL A. COMMUNITY SEC. SCH.,BENDI M 18 14 1 15
252 OKON FAVOUR ETIM VELOS SEC. COMM. SCH., IKOM F 16 14 1 15
253 TAWOR ROSE AJBOR COMMUNITY SEC. SCH., OGBAGANTE F 14 14 1 15
254 IDU ALICE E. COMP. HIGH SCH., UGAGA YALA F 16 14 1 15
255 EBLABOR JOHN ALOKPAHE ERACARE INT'L SEC. SCH., OKUKU M 16 14 1 15
256 IDIEGE PETER IDIEGE GOVT. SCHOOL, IGOLI M 17 14 1 15
257 OGWIHI CAROLINE IYAJI YALA SEC. COMM. SCH., WOLECHEUTUPKO F 16 10 5 15
258 AUGUSTINE IGBANG OBOK COMP. HIGH SCH., EKWORK M 17 14 1 15
259 EKORO FAITH VICTOR GOVT. SEC. SCH., IKOM F 16 14 1 15
260 EBEBE DEBORAH UDIUCHOMIN OBAN COMM. SEC. SCH., SANKWALA F 16 14 1 15
261 ADIE JOHN USHIE MODEL COMP. SEC. SCHOOL, BEGIABA M 16 14 1 15
262 UDOSEN KINGSLEY ASUQUO MARGARET EKPO SEC. SCH., IBB WAY M 16 14 0 14
263 BRIGHT CHARLES ASIGBULEM TREASURE CHILD SCHOOL, SUGARLAND M 15 14 0 14
264 AIBAN JOSHUA ENANG WORD OF PROMISE SCHOOL, SYSMEA M 17 14 0 14
265 ONEN WOKEYIM KEDAYEI COMM. SEC. SCHOOL, IDOMI F 16 12 2 14
266 GOODNESS EMMANUEL LEBO COMM. SEC. SCHOOL, ITIGIDI F 15 12 2 14
267 ABENG INYANG EWONA COMMUNITY SEC. SCH., ONYADAMA M 18 14 0 14
268 OFFIONG SULAIMAN QUEEN ZENITH HIGH SCHOOL, MURTALA MOHAMED F 14 14 0 14
269 DANE GIFT TABUO COMM. SEC. COMMERCIAL, ABO-OGAGAK M 14 14 0 14
270 EYO FAVOUR CHARLES COMMUNITY SEC. COMM. SCH., OKANGHA F 14 14 0 14
271 NWUZOR ANSEELEMU CHECHUKWU GOVT. TECHNICAL COLLEGE, ABAKPA OGOJA M 17 14 0 14
272 ONAH MARTINA OWOJOKU MATHIAS OFF OBOCHE SEC. SCH., MATHIAS F 16 12 2 14
273 MODEY ERNEST TABNA-UYIBOR AGIGA SECONDARY COMMERCIAL, AGIGA M 17 10 4 14
274 IKE DENIS OSIM COMP. HIGH SCH., EKWORK M 18 14 0 14
275 FORTUNATE ASHUA OKWOKO OBANLIKU COMMUNITY SEC. SCH., CROSS RIVER F 14 14 0 14
276 UBE MARY CATHRINE FCE STAFF SECONDARY, CROSS RIVER F 14 0 14
277 AYUK EKO ESU COMMUNITY TECHNICAL SCH., IKOT M 16 12 1 13
278 OFEM HAJIYA ALI GOVT. SEC. SCH., BACOCO RD F 17 12 1 13
279 NWOSU CHINEYE BLESSED GOVT. SEC. SCH. UWANSE F 15 12 1 13
280 OKON EFFIONG ASUQUO GOVT. TECHNICAL COLLEGE, IKOT M 17 8 5 13
281 EFFIONG PAUL SAMUEL TRINITY COLLEGE, CROSS RIVER M 15 10 3 13
282 UPEH LUCKY JEREMIAH GOVT. TECHNICAL COLLEGE, AFAFANYI. M 16 12 1 13
283 DOKPESI JOY ANTHONY EDANAFA SEC. COMM. SCH., EDIBA ABI F 15 12 1 13
284 IKIP NJESUA EKPO COMM SEC. SCH., MKANI F 13 12 1 13
285 OFEM DANIEL JOHN COMP. SEC. EKORI M 15 12 1 13
286 ABEYOU JOHN HEYOUNG COMMUNITY SEC. SCH., ETOMI M 16 12 1 13
287 NYAJOR LUCY MOKOH NKUM SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 15 12 1 13
288 SAMUEL ESTHER NNENNA COMP. HIGH SCHOOL, UGAGA-YALA F 16 12 1 13
289 EKPONG THERESA EBI GOVT. GIRL'S SEC. SCHOOL, BAGIGA F 15 12 1 13
290 BISHUNG JULIUS UGE COMMUNITY SEC. SCHOOL, BEBUAWHAN M 17 12 1 13
291 PATRICK ONU OBASI VELOS SEC. COMM. SCH., HOSPITAL RD M 16 12 1 13
292 ONAH MARY OWOGOGA IGBEKU COMP. SEC. SCHOOL, MAJE F 17 12 1 13
293 KADEM WONDERS RICHARD EKPASHI TECHNICAL COLLEGE, NTAMANTE BOKI F 16 12 1 13
294 MUKTAR SIRAJO BASHIR ARMY DAY SEC. SCHOOL, OGOJA M 17 12 1 13
295 INOCK JONATHAN AKIYONG NTDL COMP. SEC. SCH., CROSS RIVER M 15 12 1 13
296 OKO SUNDAY OWOGGA YALA SEC. COM. SCHOOL, UTUKPO M 16 12 1 13
297 UDEME BENSON UMOREN PHILIPSON COLLEGE, IKOM M 15 12 1 13
298 SUNDAY VICTORIA UZOR COMMUNITY SEC. SCHOOL, ABO OGBAGANTE F 15 12 1 13
299 ONU AMEAIHI ELIAS ARMY DAY SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 17 12 1 13
300 OKPO CHIBUEZE INNOCENT CROWN MODEL COLLEGE, DEEPERLIFE RD. M 14 12 1 13
301 ABRAHAM GODWIN UDIE KAGBONC SECONDARY SCH., KAKUM M 17 12 1 13
302 ALOBI JOSHUA NSOR COMMUNITY SEC. SCH., OKUNI M 16 12 1 13
303 CHINEDU EMMANUEL VICTOR DROKOI ARIKPO MEMORIAL SEC. SCH., CROSS RIVER M 13 12 0 12
304 ONDA EYO EGBAI COMP. SEC. CROSS RIVER M 14 12 0 12
305 VERONIA OBO ODEN GTC, CROSS RIVER F 17 10 2 12
306 INAH SMITH ENANG COMP. SEC. SCH., CROSS RIVER M 17 10 2 12
307 ARUKPE GLORY OTOR GOVT. GIRL'S SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 15 10 2 12
308 STEPHEN OKO OGAR AGIGA SECONDARY COMMERCIAL, AGIGA M 17 10 2 12
309 BESONG THOMAS OGAR ST. CATHRINE COLLEGE, AGIGA M 15 10 2 12
310 UJIGUNDE JEREMIAH EJIKEL COMMUNITY SEC. SCHOOL, BUSI M 16 12 0 12
311 ANDREW AKAH AKOMAYE COMMUNITY SEC. SCH., BEBWAWHAN M 16 12 0 12
312 HIPITEH RASHIDI BASANG SEC. COMM. SCH., BAYALELE M 16 10 2 12
313 KINGEGORGE PRECIOUS EKWERE CHRISTIAN SCI. COLLEGE, FED. HOUSING ESTATE F 15 8 3 11
314 USANG MERCY ENYA AYIGA COMMUNITY SEC. SCH., ASSIGA YALA F 10 1 11
315 ONUN ABIGAIL ONEN AYIGAA COMM. SEC. SCH., OKODUNG ASSIGA F 16 10 1 11
316 ANIETICE ESTHER OBOT OGIMONOR SEC. SCH., ABIA F 13 10 1 11
317 NWAOKEOCHA GABRIEL CHIBUZOR GOVT. TECH. COLLEGE, CROSS RIVER M 18 10 1 11
318 OGEDE MATTHEW IGBANG COMP. HIGH SCHOOL, EKWORK-WANIHEM M 17 10 1 11
319 UKONG PETER AKWAGIOBE BENDI TECHNICAL COLLEGE, CROSS RIVER M 14 10 1 11
320 JANET UDIDA UKPANKEN BENDI TECHNICAL COLLEGE, CROSS RIVER F 15 10 1 11
321 ENAGU AGBIJI MFONO COMMUNITY SCH. SCHOOL, NDE IKOM F 15 10 1 11
322 TRINITY AMUSHIUWU YERNADIE BASANG SEC. COMM. SCH., BAYALELE M 15 10 1 11
323 AYIRI RICHARD OMINYANG COMMUNITY SEC. SCH., UKPE M 10 1 11
324 ANDOR EMMANUEL INUNG GOVT. SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 15 10 1 11
325 UNDIE GRACE UKPEYE KAGBONC SECONDARY SCH., KAKUM F 16 10 1 11
326 ERENA VINCENT ABENG COMMUNITY SEC. SCH., ONYADAMA M 17 8 2 10
327 UGOBO EMILIA ETENG COMM. SECONDARY SCH. UGEP F 14 8 2 10
328 ARCHI BONG EMMANUEL CLINTON COMMUNITY SEC. SCH., ITIGIDI M 15 10 0 10
329 AMOR EMMANUEL ELE UNITY ACADEMY, AGBARA M 15 10 0 10
330 OKE DORIS UDOP COMMUNITY SEC. SCH., ABINI BIASE F 15 10 0 10
331 ABU THERESA OTANYA LAUREL SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 15 6 4 10
332 ACHODA CECILIA OWOGOGA SAN MEMORIAL ACADEMY, AGBDKUMWA F 15 8 2 10
333 IBU THERESA AGBO COMMUNITY SEC. SCH., IJEGU YALA F 18 8 2 10
334 LUKPATA JOSEPH LOMBA GOVT. SCI., ISHIBORI M 16 10 0 10
335 OKO CHRISTOPHER UGBADA COMMUNITY SECONDARY SCH., IJEGU YALA M 17 8 2 10
336 OWALU STEPHEN EJIE CLEMENT EBRI TECHNICAL, CROSS RIVER M 17 10 0 10
337 ANIAH GABRIEL ISHUBEL MODEL COMPREHENSIVE, CROSS RIVER M 16 10 0 10
338 AKARI PETER BACHUNSE COMM. SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 14 10 0 10
339 ASUQUO ELISHA EFFIOM GOVT. SEC. SCH. IKOT M 15 8 1 9
340 EDOKI PRINCE GOVT. SEC. SCH., CROSS RIVER M 17 8 1 9
341 AKONG GABRIEL ITING NKUM SEC. SCHOOL, IBIL OGOJA M 17 8 1 9
342 MICHAEL MALIACHY OGBAJI IGBEKU COMP. SEC. SCHOOL, IMAJE M 16 8 1 9
343 ARIBA PATRICK U. NKUM IBORR SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 18 8 1 9
344 ALAM BENEDICT EWHENKE TECHNICAL COLLEGE, CROSS RIVER M 17 8 1 9
345 ENYI STANLEY ISONG COMPREHENSIVE SECONDARY SCHOOL 14 8 1 9
346 BICHENE AGBA SHEDRACH POLICE SEC. SCHOOL, CROSS RIVER M 15 6 2 8
347 OGBUDU VICTOR OLOFU GOVT. SEC. SCH., CROSS RIVER M 16 8 8
348 OGRI PETERLOHOBU COMMUNITY SEC. SCHOOL, IJIEGU YACHE M 13 8 8
349 MANYO OGONYI OBORIA PHILIPSON COMP. COLLEGE, IKOM M 15 8 8
350 UDEH BERNARD PHILIP SEC. SCHOOL, BAZOHURE IGONIGONI M 16 4 3 7
351 ABANG OTE GODWIN COMMUNITY SEC. SCHOOL, ETOMI M 16 6 1 7
352 GLORY EYOGABE UCHEGUGAH COMMUNITY SEC. SCH., BUSI F 15 6 1 7
353 ETUK NSIKAK IME GOVT. SCH., UYANG M 16 4 2 6
354 MARY AKONKEGIO ROYAL COMM. SEC. SCH., BENDI F 16 6 0 6
355 UTSU JAMES U COMMUNITY SECONDARY, BENDI M 18 6 6
356 EMEKA ULIMUNYE JOSEPH ERACARE SECONDARY SCH., OKUKU YALA M 16 4 1 5
357 JAMES UBONG DANIEL GOVT. SEC. SCH., ANANTIGA M 17 2 2 4
358 BASSEY BRIGHT NOBLE EMILIS SEC. SCHOOL, CROSS RIVER F 15 2 2 4
359 EBORA RACHEAL EBONG TWO ENDS HIGH SCHOOL, IKOM F 15 2 2 4
360 OGAR CORDELIA O. COMMUNITY SCHOOL, IJIEGU F 14 2 2 4
361 PATRICK ELIJAH BERNARD HOLY FAMILY HIGH SCHOOL, EKONG M 15 2 1 3
362 OKEY ELIJAH EBEY HOLY FAMILY HIGH SCHOOL, CROSS RIVER M 17 2 1 3
363 OBUN MERCY BETTE ETUNG COMP. SEC. SCH., B/EKIEM F 14 2 0 2
364 AJAYI MESHACK UNAZI BASANG SEC. COMM. SCH., BAYALELE M 2 2 2
365 IBOR OBASEOYI MBANG COMP. SEC. OKOMASI, ABANAK M 8 1 0 1
366 OTARU SAMUEL AGIGA SECONDARY COMMERCIAL, AGIGA M 16 0 0 0
367 AKPET EMMANUEL OBAJI WEST AFRICAN PEOPLE INST, OLD ODUKPANI M OVERAGED
368 UNO GODSENT IKPE UBAGHARA HIGHT SCHOOL, IKUN M 19 OVERAGED
369 OKAFOR DANIEL GODWIN GOVT. SEC. SCH., ATU M 19 OVERAGED
370 AGI FRIDAY AGI COMMUNITY SEC. SCH., IJGU YALA M 20 OVERAGED
371 OGAR DANIEL ODAMA COMMUNITY SEC. SCH., GABU M 19 OVERAGED
372 WILLIAMS AKOWKOW OGWU SUNERE GOVT. SEC. SCHOOL, KUKARE M 19 OVERAGED